זכויות משפחה חד הורית

משפחה שבראשה הורה עצמאי ("משפחה חד הורית") זכאית לסיוע והטבות בלימודים, תעסוקה, מימון מעונות יום ועוד בהתאם למצבה הכלכלי של המשפחה ומספר הילדים עד גיל 18 הנמצאים בהחזקת ההורה.

קרא עוד »

אלימות במשפחה

אלימות במשפחה היא נושא כואב, מצער ומקומם, שלצערנו לא יורד מסדר היום הישראלי. אם את/ה סובל/ת מאלימות במשפחה, דע/י שאינך לבד.

קרא עוד »

תביעה לאיזון משאבים

האם בן זוג רשאי להיכנס לשותפות עסקית ללא ידיעת בן הזוג השני? והאם חיוב בן הזוג בהחזר חובות משותפים מותנה בידיעת אותו בן זוג בדבר אותם חובות?

קרא עוד »

גירושין בנישואין אזרחיים

נישואים אזרחיים בחו"ל מאפשרים לזוגות שאינם יכולים או אינם מעוניינים להינשא על פי הדין הדתי, למסד את הקשר ביניהם (כולל זוגות בני אותו המין). נישואין אזרחיים

קרא עוד »

עילות לגירושין

מהן עילות הגירושין המצדיקות את סיומם של חיי הנישואין על פי ההלכה והאם ניתן לתת פסק דין המחייב בני זוג להתגרש?

קרא עוד »

כריכה לתביעת גירושין בבית הדין הרבני

כאשר אחד מבני הזוג הנמצא בהליכי גירושין מעוניין שבית הדין הרבני ידון בנושאים נוספים הקשורים לגירושין (ולא בית המשפט לענייני משפחה), הוא יוכל לכרוך נושאים אלה בתביעת הגירושין שנידונה בבית הדין הרבני.

קרא עוד »

מירוץ הסמכויות

במדינת ישראל תיקי גירושין מתנהלים בשתי ערכאות במקביל – בית הדין הרבני ובית המשפט לענייני משפחה, וכבר ברור לכל כי בין שתיהן מתנהל מירוץ הסמכויות.

קרא עוד »

גירושין בהסכמה

"הרי זה גיטך והתקבל גיטך זה, והרי את מגורשת בו ממני מעכשיו והרי את מותרת לכל אדם" – המשך התהליך לקבלת הגט כאשר יש הסכמה בין בני זוג על הגירושין.

קרא עוד »

התנגדות למתן צו ירושה

חוק הירושה קובע, כי על מנת לחלק עיזבון של מנוח, יש צורך בהוצאת צו ירושה – צו משפטי המצהיר מי הם יורשיו של המנוח ומהו חלקו של כל אחד מהם בעיזבון. אך מה קורה כאשר אדם סבור כי אין לתת צו ירושה על סמך הבקשה למתן צו ירושה שהוגשה לרשם?

קרא עוד »

תביעה לשלום בית

צעד טקטי בידי אחד מבני הזוג, המבקש להשיג יתרון בהליכים שונים נגד הצד השני אל מול הניסיון לשקם את חיי בני הזוג, לאכיפת בן הזוג לחיי נישואין, ולהשבת הזכויות הכרוכות בנישואין

קרא עוד »

לפני שמתחילים

קבלת יעוץ משפטי אצל עורך דין המתמחה בדיני משפחה, טרם ביצעתם כל פעולה שהיא, עשויה לנווט את ההליך אל הדרך הנכונה והיעילה ביותר.

קרא עוד »