לפני שמתחילים

קבלת יעוץ משפטי אצל עורך דין המתמחה בדיני משפחה, טרם ביצעתם כל פעולה שהיא, עשויה לנווט את ההליך אל הדרך הנכונה והיעילה ביותר.

בישיבה הראשונה עם עורך דין המתמחה בדיני משפחה יהיה ניתן להבין מהם הצעדים אשר יש לנקוט, מהן ההשלכות לטווח הארוך שיש בכל צעד, ומהן הזכויות של כל צד.

ניהול משא ומתן בהסכם גירושין על ידי עורך דין המתמחה בענייני משפחה עשוי להביא לתוצאות טובות יותר מאלו שהייתם מנסים להשיג בעצמכם, וניסוח נכון של ההסכם עשוי למנוע הוצאות מיותרות לצדדים וניהול הליכים משפטיים נוספים בעתיד.

אם אתם עומדים לפני הליך גירושין, בין אם ביוזמתכם ובין אם ביוזמת בן או בת הזוג, ישנם מספר דברים שיש לבצע בתחילת ההליך:

  1. לתעד את כלל המסמכים הפיננסים הקיימים בהישג יד, החל מתלושי המשכורת, הצהרות הון, אישורי משכנתא, אישורים על שווי קופות גמל וקרנות פנסיה והשתלמות, ביטוחי מנהלים, דפי חשבון ואישורי יתרות, אישורים על כספים שנמצאים בחו"ל וכו'. חשיבות התיעוד רבה וזאת מהחשש שמסמכים אלה ייעלמו, ויהיה קושי רב בשיחזורם.
  2. תיעוד באמצעות מצלמת וידאו (המציינת את התאריך והשעה) את המיטלטלין בבית שהם יקרי ערך, כגון: תכשיטים, מזומן, חפצי אומנות וכו'. חשיבות התיעוד רבה וזאת משום החשש שחפצים אלה ייעלמו, ויהיה קושי רב בהוכחת קיומם.
  3. הליך הגירושין הוא הליך מאוד קשה ולכן מומלץ לקבל ליווי ותמיכה נפשית ורגשית של פסיכולוג או יועץ, על מנת לעבור את ההליך בצורה קלה יותר.
  4. לדאוג למקור כספי נפרד שיהיה ניתן לעשות בו שימוש גם אם הגישה למקור הכספי המשותף נחסם, וזאת על מנת לא להימצא במצב בו נותרתם ללא מקור כספי כלל.

אני עומדת לרשותכם בכל שאלה ומזמינה אתכם להתייעץ עימי על נושא זה יותר לעומק.

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter

מאמרים נוספים

תכתבו לי